Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, İşini iyi yapan ve yapmayan teknik servislerin tespiti şart!

Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, Vatandaşların mağduriyetine önlem olacak, teknik servis memnuniyet değerlendirme sistemi kurulmalı önerisinde bulundu.

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, İşini iyi yapan ve yapmayan teknik servislerin tespiti şart!

Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, ’İşini düzgün yapmayan teknik servislerin vatandaşları telafisi mümkün olmayan zararlar ile karşı karşıya bırakmasına çözüm bulunmalıdır. İşini düzgün yapan teknik servisler ve işini düzgün yapmayan teknik servislerin ayrılması, vatandaşların mağdur edilmemesi adına çok büyük bir önem taşımaktadır. Teknik servislerde memnuniyet oranının vatandaşlar tarafından ulaşılabilir olacak şekilde bir yasal düzenleme yapılmalıdır. Her yıl tekrarlanacak şekilde bir yıl boyunca teknik servislere giden vatandaşların, ürünlerinin tamiratı ile ilgili memnuniyet değerlendirme verileri ticaret bakanlığı tarafından her yılın sonunda açıklanacak şekilde bir düzenleme, mağduriyetlerin giderilmesi ve işini iyi yapan teknik servislerin belirlenmesinde önemli bir adım olacaktır. 'dedi.

Memnuniyet oranı düşük olan teknik servisler kapatılmalıdır.

Demir, Tüm teknik servisler her yıl memnuniyet değerlendirme sonuçlarına göre yeterli derecede memnuniyet olmaması durumunda kapatılması ya da mesleki yeterlilik testinden geçirilmesi, oluşacak zararların önlenmesi adına önemli bir adım olacaktır. Teknik servislere 3 aşamalı vatandaşlar tarafından değerlendirme anketleri mecburiyeti getirilmelidir.3 aşamalı teknik servis memnuniyet sisteminin 1.aşamasında vatandaşın ürününü teslim etme, teslim sürecinde teknik servise ulaşım ve teknik servisin tutum ve davranışları,2. aşamasında ürünün tamiratı ve teslim süreci memnuniyet ölçümü,3.aşamada belirli bir süre sonra tamir olan ürünün kullanım performansının ölçümü gibi bir sistem kurularak mağduriyetler minimuma düşürülebilir. Memnuniyet oranlarının her yıl açıklamasıyla teknik servislerin kendine çeki düzen vermesi ve müşterilerini mağdur eden teknik servislerin daha fazla kişiyi mağdur etmesi engellenmiş olacaktır.’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER