Davarcıoğlu:  Mevlüd Kandili tüm islam alemine müjdeler olsun

AKDO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu, Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Muhammedin (sav) doğumunun kutlandığı, hayatı Onun ahlakıyla güzelleştirecek bir tazelenme mevsimidir. Bu mübarek gece tüm islam alemine müjdeler getirerek hayırlara vesile olsun.

Davarcıoğlu:  Mevlüd Kandili tüm islam alemine müjdeler olsun

Davarcıoğlu, "Yetimi kendine yakın tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür." Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.
"Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" sözüne mazhar olan, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimizin bu gece dünyaya teşrif edişinin yıl dönümü rabbim bu gecenin hürmetine dünyada ve ülkemizde yaşanan bütün musibetlerden bizleri kurtulmuş ve arınmışlardan eylesin. İnşallah bundan sonraki gelecek yıllarda daha güzel ve huzurlu kandiller kutlamamız dileğiyle mevlüd kandilimiz kutlu ve mübarek olsun."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER