Güvenç, Kasaplar Odası’nı ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kasaplar Odası’nı ziyaret etti. Esnaf odalarının toplum dinamiği için önemli bir yerde olduğunu ifade eden Güvenç, “Biz her zaman odalarımızın yanında olduk, hangi esnaf odası olursa olsun hepsi ile çok iyi dostluğumuz var” dedi.

Güvenç, Kasaplar Odası’nı ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Güvenç, Kasaplar Odası’nı ziyaret etti.

“Esnaf odaları toplum dinamiği için önemli”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Güvenç, şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş’taki ziyaret çalışmalarımız devam ediyor. Malum pandemi sürecinden dolayı mümkün olduğunca kalabalıkları toplamamaya çalışıyoruz. Birkaç gündür Kahramanmaraş’ta geziyoruz. Şimdi Kasaplar Odası’nı ziyaret ettik. Toplumun dinamikleri için odalarımız önemli bir yer tutuyor. Sektör temsilcileri oldukları için meslek kuruluşlarının haklarını koruyorlar. Biz her zaman odalarımızın yanında olduk, hangi esnaf odası olursa olsun hepsi ile çok iyi dostluğumuz var.

Arkadaşlarımızdan sektörlerdeki, meslekteki sorunları dinliyoruz. Bu güzel çalışmalar şehrimize en güzel şekilde yansıyor. Gelecek zamanlarda daha steril, daha hijyenik ortamlarda hizmetler üreteceğiz. Kasaplık mesleği önemli bir meslek ve direkt olarak tüketime hizmet ediyorlar. Ben bu vesile ile tüm kasap kardeşlerimi selamlıyorum.

Kahramanmaraş bu yaz sezonunu kamu yatırımı açısından dolu dolu geçirdi. Ulaştırma sektöründe çok ciddi hızlandırmalar oldu. Sağlık konusunda istediğimiz çalışmaları yaptık, Çağlayancerit ilçesindeki hükümet konağı ihalesini yaptık. Akıllara gelen tüm alanlarda çalışmalar yürütüyoruz.”

“Güvenç’ın ziyareti bizim için çok önemli”

Güvenç’in odalarını ziyaretinin çok önemli olduğunu vurgulayan Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran, “TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Sayın Celalettin Güvenç’e odamıza yaptığı ziyaretlerden dolayı teşekkür ederim. Esnaflarımızda yaşanan sıkıntıları kendisi ile paylaştık ve bu ziyaret için Kasaplar Odası olarak çok memnun olduk.

Esnafımızın her zaman yanında olan ve bizlerin yanında bir ağabey gibi gördüğümüz Celalettin Güvenç’in bu ziyaretinden dolayı çok mutlu olduk” dedi.

“İşi ustasına bırakın”

Geride kalan Kurban Bayramı’nın bereketli geçtiğini ifade eden Uyduran, şöyle konuştu: “Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda tüm kasap esnafımızın yüzünün güldüğünü söyleyebilirim. Bu sene çok bereketli bir yıl oldu. Bunun yanında geride bıraktığımız kurban bayramında mutlu olmamızın bir sebebi de vatandaşlarımızın bu ibadeti tam anlamı ile yerine getirmiş olmalarıdır. Kahramanmaraş genelinde kurbanlık olarak piyasada bulunan hayvanların tamamı bitmiş durumda.

Pandemiden dolayı da bütün kasap esnafımız bu salgına karşı büyük bir direnç gösterdiler. İş yerlerini sabah saatlerinde açıp gece geç vakitlere kadar açık tutmaları, randevulu sistem ile yoğunluğu aza düşürmeleri ile bu süreçte hem halkı memnun etti hem de salgının yayılmaması için önemli bir görev üstlendiler. Celep esnaflarımız daha önce Kayseri yolunun altında eski Pazar yeri dediğimiz yerde sabit bir şekilde Kahramanmaraş’a hizmet ediyorlar. Kahramanmaraş insanı dinine, örfüne ve adetine oldukça bağlı bir insandır.

Çocuğu olur adak keser, kaza geçirir kurban keser gibi. Bununla ilgili celep esnaflarımız bir sektör olarak hizmetlerine devam etmektedir. Yakın bir zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Canlı Hayvan Borsası’nda daha iyi, hijyenik ve sağlıklı hizmet verecektir. Kasaplar Odası’nın tüm esnafı ile kullanacağı sucuk imalathanesi bu kış ile birlikte Yedikuyular Kayak Merkezi’nde hizmete girecek. Kasap esnafı sanatkardır ve ustadır. Buradan halkımıza sesleniyorum. İşi ustasından, işi sanatkarından alışveriş yapsınlar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER