İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ta garnizon komutanının korumasına silahlı saldırı haberi gerçekleri yansıtmamakta olduğu ifade edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Kahramanmaraş'ta garnizon komutanının korumasına silahlı saldırı haberi gerçekleri yansıtmamakta olup; kamuoyunun doğru bilgilendirmesi için il Emniyet Müdürlüğünce aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

31.07.2020 tarihinde bin evler mahallesinde saat 05.10 da cadde kenarında park halinde olan ve içerisinde üç şahıs bulunan 01 plakalı araçtan, alkolün etkisiyle, havaya kurusıkı tabanca ile ateş edilmiş, bu esnada ilimiz garnizon komutanlığında görevli uzman çavuşun sivil aracıyla oradan geçtiği ve silah sesleri üzerine havaya 18 kez ateş ettiği, olayın şüphelilerinin polis ekiplerince yakalandığı, şahıslardan havaya ateş eden E.K.'ye (21 yaşında, Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı) genel güvenliği tehlikeye düşürmekten şüpheli olarak adli işlemin yapılmaya devam ettiği anlaşılmıştır. Olay bir saldırı olayı olmayıp basında yer alan haberler gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER