banner136

İnanç: “Aile En Sağlam Müessesemizdir”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Değerler Akademisi’nde konuşan Yazar Hayati İnanç “Çocuğun okuldan çıktıktan sonra eve koşarak gelip kucağına atlayacağı annesi ve babası varsa başarı yüzde 50 garantidir. Bizim en sağlam müessesemiz ailedir” dedi.

İnanç: “Aile En Sağlam Müessesemizdir”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesi’nin İnstagram hesabından canlı yayınlanan Değerler Akademisi, ilk programıyla başladı. Öğr. Gör. İsmail Göktürk’ün moderatörlüğünü yaptığı programın konuğu Yazar Hayati İnanç oldu. Gerçekleştirilen canlı yayında Yazar Hayati İnanç “Ailede Eşler ve Çocuklar Arasında İletişim” konusunu değerlendirdi. İnanç,düzenlenen konferanstasosyal hayattaki iletişim, ailede içinde anne ve babanın çocuklarına göstermiş olduğu sevgi ve toplumumuzda kadınların yeri ve önemi gibi birçok konuya değindi.

Batı Ateş, Biz Toprak Medeniyetiyiz

Yazar Hayati İnanç canlı konferansında kaptığı konuşmada, “Devletlerdeki ihtişam, gösteriş ve büyüklük iddiası insanlara tesir etmemelidir. Devletler nicel yönüyle övünür ancak insanlar nicel yönüyle övünmemelidir. Bu konuda Rene Guenon'un “Niceliğin Egemenliği ve Çağın Alametleri” adlı kitabı güzel bir örnektir. Bizi kuşatan ve bize zarar veren egemenliğin batı medeniyetinin bakış açısı niceldir her şeyi büyüklük üzerinden tartar, insanı da toplumu da. Bizde ise nitelik öndedir. Batı ateş biz ise toprak medeniyetiyiz. Kahır çekeriz yük çekeriz kötülük edene de iyilik ederiz. Bir bölük ankalarız kaf-ı kanaat bekleriz diyen Fuzuli’de buna işaret etmektedir. Kanaatin Kaf Dağı’ndaki kuşu gibiyiz o halde dünyanın çerçöpüne tenezzül etmeyiz” diye konuştu.

YADİGAR JİRA 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER