İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Paneli

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden İstiklal Marşı paneli düzenliyor.

İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Paneli

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ve Gazi Meclisimiz tarafından 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşımızın 100 yılında TBMM’nin 2021 yılını “İstiklal Marşı Yılı” ilan etmesi münasebetiyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Kahramanmaraş Şubesi iş birliğinde “İstiklal Marşı’nın 100. Yılı” başlıklı bir panel gerçekleştiriliyor.

Açılış konuşmalarını TYB Kahramanmaraş Şube Başkanı Fazlı Bayram ile KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın yapacağı; TYB Genel Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ile KSÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Timur’un konuşmacı olarak katıldığı paneli, TYB Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Mehmet Yaşar yönetecek.

11 Mart 2021 Perşembe günü saat 14.00’de zoom uygulaması üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan “İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Paneli”, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi youtube kanalından da canlı yayın şeklinde izlenebilecek.

yadigar jira 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER