Kahramanmaraş’tan ilçelerine 2 bin adet tablet bilgisayar gönderildi

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 2 bin adet tablet bilgisayar, öğrencilere teslim edilmek üzere ilçe milli eğitim müdürlerine teslim edildi.

Kahramanmaraş’tan ilçelerine 2 bin adet tablet bilgisayar gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Said Kırmacı Toplantı Salonu'nda düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “Bakanlığımız tarafından ülkemizde dağıtımı yapılacak 500 bin tablet bilgisayar, kademeli olarak üretilerek Müdürlüklerimize gönderiliyor. Geçtiğimiz günlerde Bakanlığımızdan gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayarı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teslim etmiştik. Peşinden Müdürlüğümüze hayırsever kurum ve kuruluşlardan 950 adet tablet bilgisayar bağışı yapıldı" dedi.
Kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarından tablet bağışı beklediklerini kaydeden Yılmaz, “Burada basınımız vasıtasıyla da özellikle Kahramanmaraşımızdaki sivil toplum kuruluşlarımıza, yerel yöneticilerimize ve işadamlarımıza, iş insanlarımıza bir davette bulunmak istiyorum. Bugün eğitime yapılacak en güzel işlerden, en önemli yatırımlardan bir tanesi çocuklarımıza verilecek bir tablettir. Bundan bir sene önce 'Bunları uzak tutun çocuklardan' diyorduk ama şartlar artık onunla beraber yaşamayı zorunlu hale getirdi. 950 adet tablet bağış sayısının yanına en az bir tane sıfır atacak kadar yani 9.000 adet gibi güçlü bir bağış olmasını bekliyoruz. Bu konuda da gerek sayın valimizin, gerek sayın vekillerimizin gerekse sivil toplum kuruluşlarımızın bizi yalnız bırakmayacaklarına yüzde yüz inanıyorum. Sizlerden bir saat bile beklemeden hatta bir dakika bile geç kalmaksızın bu tabletleri öğrencilerimize ulaştırmanızı bekliyoruz. Çünkü bu akşam, bu destek ile çocuğumuz bir şeyi daha öğrenecek. Belki de bu tablet sayesinde bu akşam öğrendikleri ile insanlığın ve ülkenin geleceğini tayin edecek lider gencimiz yetişecektir. Çocuklarımız için bu tabletlerin hayırlı olmasını dilerken tüm samimiyetimle rabbimden bu pandemi belasını insanlığın üzerinden def etmesini diliyorum" diye konuştu.


ÖÇAL: "HAYIRSEVERLERİMİZİN UZAKTAN EĞİTİME DESTEK İÇİN TABLET BAĞIŞI YAPMALARINI BEKLİYORUZ"

Programa katılan Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise, “Uzaktan eğitim konusunda emin olun çok iddialıyız. Dünyada en iyi şekilde uzaktan eğitim modelini yönetebilen ve uygulayan ülkelerden biri konumuna geldik. Yüz yüze eğitim alamayan çocuklarımız, eğitimlerine EBA portalımız sayesinde uzaktan devam ediyor. Tabi bunun yanında burada çok kıymetli öğretmenlerimizi de unutmamak lazım. EBA ile birlikte her bir çocuğumuz gerek meslek öğretmeninden, gerek branş öğretmeninden gerekse de ilkokul düzeyindeki sınıf öğretmeninden dijital ortamda eğitim almakta. Bu süreç bize şunu da gösterdi: Bizler en zor süreçte şartları en iyi kullanan bir ülke olduğumuzu da gördük. Biz iktidar olarak, vekillerimiz olarak görevimizin başındayız. Devlet memurlarımız ve öğretmenlerimiz görevlerinin başında. Bu süreçte öğretmenlerimizin gönüllü olarak da görevinin başında olduğunu gördük. Milli Eğitim Bakanlığımız da elinden geldiğince uzaktan eğitimde öğrencilerimize destek vermeye çalışıyor. Kahramanmaraş'a yaklaşık olarak toplamda 14 bin adet tablet limiti ayrıldı. Bu yeterli mi? Elbette değil. Açıkçası biz, bu konuda hayırseverlerimizin elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Kahramanmaraşlı hayırseverlerimiz, Kahramanmaraşlı evlatlarımıza sahip çıkacak. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimden en iyi şekilde faydalanabilmeleri, onların geleceğe hazırlanması için tablet bağışı konusunda kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerine inanmaktayız" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ile İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 2 bin adet tablet bilgisayarı ilçe milli eğitim müdürlerine teslim etti. 

KAYNAK: SHA 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER