banner136

Örnek Projede Kart Dağıtımı Sürüyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 30 bin ihtiyaç sahibi için Sosyal Destek Kartı projesini hayata geçirdi. Meclis üyeleri ve muhtarlar, pos cihazı olan bakkal ve market gibi tüm işletmelerden alışveriş yapabilme imkanı sunan hizmeti çok beğendiklerini belirtti.

Örnek Projede Kart Dağıtımı Sürüyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere için hayata geçirilen Sosyal Destek Kartı projesinde dağıtım büyük ölçüde tamamlandı. Toplamda 30 bin aileye ulaştırılacak kartlar, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler nezaretinde muhtarlıklardan dağıtılıyor. Sürdürülen çalışmaları takip eden Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Fatma Zehra Aslantaş, Ramazan Kibar, Hanifi Toptaş ve Mahmut Toğuz ile muhtarlar projeyi çok beğendiklerini belirtti.

Vatandaş ve Esnafa Destek

Sosyal Destek Kartlarının dağıtımında konuşan Büyükşehir Meclis Üyesi Hanifi Toptaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapacağımız yardımların kalitesini artırmak için çalışmalar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız, muhtarlarımız ve esnaflarımızla yaptığımız istişare neticesinde kart sistemine geçmeye karar verdik. Bu noktada içerisine belirli miktarda limit olan ‘Sosyal Destek Kartları’nı hazırladık. Sosyal Destek Kartlarımızı muhtarlarımız ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimizle aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Kart sistemi sayesinde vatandaşlarımız kendi ihtiyaçlarını belirleyerek istedikleri yerden alışveriş yapabilecekler. Sosyal Destek Kartlarının şöyle bir artısı daha olacak; Daha önce yardım kolileri tedarikçi firmalar tarafından hazırlanıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyordu. Bundan dolayı ihalelere sadece büyük yüklenici firmalar katılabiliyordu. Ancak Sosyal Destek Kartlarını alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar istedikleri yerden alışveriş yapabilecekler. Bu sayede tüm esnafımız bu alışverişten faydalanabilecek. Toplamda 30 bin vatandaşımız bu yardımlardan faydalanabilecek. Başkanımız Hayrettin Güngör başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER