Başkan Güven'den Tarihi Keşfe Destek!

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven Afşin'deki tarihi mozaik üzerine belediye ekipleri ve Meclis'le birlikte harekete geçti.

Başkan Güven'den Tarihi Keşfe Destek!

Efsusturan mahallesi eski Afşinbey İlkokulunun bahçesindeki alanın zemininde var olduğu bilinen bir mozaiği Başkan Güven'in fark etmesi işleri değiştirdi.

Başkan Güven'in belediye ekipleri ve Meclis'le birlikte bölgenin sit alanı ilan edilmesi için gösterdiği yoğun çabalar sonucu Müzeler Genel Müdürlüğü çalışmalara başladı.

Güven, Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü kontrolünde yürütülen çalışmaları Meclis üyeleriyle birlikte yerinde ziyaret edip Müze Müdürü Safinaz Acıpayam'dan bilgiler aldı. Konuyla ilgili konuşan Başkan Güven, bölgenin kamuya kazandırılması sonucu: " İlçemiz Efsusturan Mahallesi Afşinbey İlkokulu bahçesindeki kazı ve araştırmalar Müzeler Genel Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü kontrolünde başlamıştır. Meclis üyelerimiz ile birlikte yapılan çalışmalar hakkında müze müdüremiz Sn. Safinaz Acıpayam’dan çok değerli bilgiler ve açıklamalar aldık. Bu çalışmanın ilçemizin tanıtımı ve tarihine ışık tutacağına inanıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner139

banner151