GÜNGÖR, "Projemiz Şehrimize Değer Katacak"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Onikişubat ilçemizde başlattığımız cadde yenileme ile yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu inşaatlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Altyapının tamamlandığı bölgelerde de üstyapıya başlıyoruz. Bölgenin yeni yüzü şehrimize çok yakışacak."dedi.

GÜNGÖR, "Projemiz Şehrimize Değer Katacak"

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ile Tapu İl Müdürlüğü arasındaki güzergahta başlatılan bağlantı yolları, yağmur suları, kanalizasyon ve içme suyu yapım işi projesi yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tarafından başlatılan ve bedeli yaklaşık on yedi milyon lira olan proje çalışmalarının, üçüncü etabını da tamamlamak üzere olduğunu söyleyen Başkan Güngör, şunları aktardı; " Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ile Tapu İl Müdürlüğü güzergah arasında başlayan bağlantı yolları, yağmur suları, kanalizasyon ve içme suyu yapım işi projesi yenileme çalışmalarımızda şuan üçüncü etabı bitirmek üzereyiz. Bilindiği gibi 5 etaptan oluşan bir proje, projemizin ilk iki etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu bölgelerde altyapıyı tamamladık. Üçüncü etap da bitmek üzere. Biz büyükşehir belediyesi olarak çalışmalarımızı bize verilen sürenin altında yapmaya gayret ediyoruz. Yürüttüğümüz proje de kavşak çalışmaları, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları birlikte yürütülüyor. Alt yapı çalışmalarının üçüncü etap'ın da dokuz yüz elli metre civarında bir montaj gerçekleşecek, montajın gerçekleşme süresi yaklaşık ortalama yirmi bir gün diye hesaplanmıştı fakat biz bu sürenin iki katı bir hızla ilerliyoruz. Şuanda ekiplerimiz üçüncü etap yağmur ve içme suyu alt yapı çalışmalarını da tamamlamak üzeredir. Altyapının tamamlandığı bölgelerde üstyapıyı da başlatıyoruz. Refüjleri, yürüyüş yolları ve şehir mobilyalarıyla bölge şehrimize yakışır bir görünüme kavuşacak."diye kaydetti.

HABER&FOTO: YADİGAR JİRA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER