Kültürel Miras Müzesi’nin Birlikte Kullanım Protokolü İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Dulkadiroğlu Belediyesi arasında Kültürel Miras Müzesi’nin Müdürlüğümüzce Anadolu Masal Evi olarak kullanılması amacıyla planlanan “Birlikte Kullanım Protokolü” imzalandı.

Kültürel Miras Müzesi’nin Birlikte Kullanım Protokolü İmzalandı

Kültürel Miras Müzesi’nde yapılan protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ile Dulkadiroğlu Belediyesi Başkanı Necati Okay katıldı.

İmzalanan protokol ile Dulkadiroğlu Belediyesi’ne ait Kültürel Miras Müzesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce yürütülen “Anadolu Masalları Projesi” kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki resmî ve özel tüm eğitim-öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimiz ile görevli öğretmenlerimiz tarafından kullanılabilecek.

Müdürlüğümüzce Anadolu Masal Evi olarak kullanılacak Kültürel Miras Müzesi, öğretmenlerimizin “Masal Anlatıcılığı” eğitimi almalarını ve öğrencilerimizin randevu sistemiyle davet edilip masal dinlemelerini sağlayacak bir mekân olarak kullanılacak.

Aynı zamanda müzede öğrencilerimize Anadolu kültürü hakkında bilgiler verilip geleneksel çocuk oyunları oynanacak. Etkinlik odası; drama, dokuma, ebru ve seramik atölyesi olarak kullanılacak. Gölge oyunu odasında Hacivat ve Karagöz oyunları izlenilebilecek. Ses kayıt stüdyosunda Anadolu Masalları seslendirilerek öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulmak üzere kayıt altına alınabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER