Güreş’in kalbi Pazarcık’ta attı

Güreş’in kalbi Pazarcık’ta attı

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Pazarcık Belediye Başkanlığı ve Pazarcık Kaymakamlığı iş birliğince gerçekleşen Uluslararası Şalvar Güreşleri festivali tamamlandı. Bir birinden renkli anların yaşandığı ve 550 sporcunun katıldığı festivalin başpehlivanlığını Samet Özarslan kazandı.

Uluslararası Şalvar Güreşleri Şampiyonası Pazarcık Atatürk Parkında gerçekleşti. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Pazarcık Belediye Başkanlığı ve Pazarcık Kaymakamlığınca yapılan Festivale Kırkpınar Pehlivanlarından Survivor 2021 birincisi İsmail Balaban’da katıldı. Tören alanını gezerek sporculara selam veren Balaban, katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Son yılların en görkemli festivalinin açılış konuşmasını yapan Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, bu tür etkinliklerin insanlar arasındaki birlik ve beraberliği artırdığını söyledi. Pazarcık’a hizmet etmekten her zaman onur duyduğunu dile getiren Başkan Yılmazcan, burada tüm renklerin kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın huzurunun hissedildiğini söyledi. Başkan Yılmazcan; “Sevgi ve Hoşgörünün merkezi olan ilçemizde bu festivalin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim.Kahramanmaraş denince akla şiir geliyor, güreş geliyor, edebiyat geliyor. Her zaman Kahramanmaraşlı olmaktan Pazarcıklı olmaktan gurur duyuyorum. Bu güzel ilçeme hizmet etmekten, hemşerilerimle bir arada olmaktan son derece mutluyum” dedi.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu AS Başkanı Şahin Hopur selamlama konuşması yaparak yurt içi ve yurt dışından katılan tüm sporculara teşekkür etti. Pazarcık Kaymakamı Adil Nas, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’te birer konuşma yaparak sporculara başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER