Okul Sporları Karakucak Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş’ta Düzenlendi

2021-2022 Eğitim öğretim yılı okul sporları Karakucak Güreşi Gençler A Türkiye Birinciliği müsabakaları 03-04 Haziran 2022 tarihlerinde ilimiz Batıpark Karakucak Güreş sahasında düzenlendi.

Okul Sporları Karakucak Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş’ta Düzenlendi

22 farklı ilden 291 sporcunun katılımıyla yapılan Müsabakalar açılış töreni ile başladı. Açılış töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, müsabakalara katılan tüm sporculara başarılar dileyerek, kentin önümüzdeki hafta da Uluslararası Bisiklet Turuna ev sahipliği yapacağını söyledi.

Kentin şubat ayından itibaren birçok ulusal ve uluslararası faaliyetlere ev sahipliği yaptığını belirten İl Müdürü, geçtiğimiz hafta Aba güreşi dalında Türkiye birinciliği organizasyonu, bu hafta ise Karakucak Güreşi Türkiye Birinciliği müsabakalarını yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

"İnşallah buraya bütün illerden gelen genç kardeşlerimiz güzel neticelerle memleketlerine döner. Bu organizasyonda emek veren başta bakanlığımızın ilgili idaresine, federasyonumuza ve bakanlığımıza şükranlarımızı arz ediyoruz." Dedi.

İki gün süren müsabakalar sonunda toplam puanlar ile; Birinci Kahramanmaraş olurken, ikinci Tokat, Üçüncülüğü ise Mersin ve Ordu  illerinin okul takımları oluşturdu. Müsabakalarda derece elde eden sporcuların ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanı Osman Gümüş, Şube Müdürü Samet Atilla, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Güreş Federasyonu As Başkanı Mehmet Eroğlu ve Müsabaka Hakemleri takdim ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER