Kahramanmaraşlı kadının yardımına ‘Gönül Elçisi’ koştu

Yıllar önce Kahramanmaraş’tan gelin olarak gittiği Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren ailenin imdadına ‘Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği’ yetişti.

Kahramanmaraşlı kadının yardımına ‘Gönül Elçisi’ koştu

Yıllar önce Kahramanmaraş’tan gelin gittiği Gaziantep’in İslahiye İlçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde yokluklar içerisinde mücadele veren Sultan B. Derneğe ulaşarak, eşinin ölümünün ardından yaşam şartlarının giderek zorlaştığını, çocuklarıyla hayat ettiği evin kendilerine çok uzak olduğunu ve çocuklarıyla birlikte eşyasız bir evde yaşamlarını idame ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

Demirdelen şöyle konuştu; “Dernek olarak hem yurt içinde hem de gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz. İnanın Asya ve Afrika’nın fakir ülkelerindeki insanların durumunu yakından görseniz, kayıtsız kalmanız mümkün değil. Biz dernek olarak ülkemizin ve dünyanın hangi bölgesinde bir yardıma ihtiyacı olan kardeşimiz var ise bağışçılarımızın verdiği desteklerle ulaşmaya çalışıyoruz. İslahiye’deki ailemize de yetiştik. Sultan teyzemiz Derneğimize yardım için müracaat ettiğinde eşyası olmadığını, çocuklarına daha iyi bir yaşam sunmak için maddi durumunun olmadığını söyledi. Bizde hareke geçerek ailemizin ihtiyacı olan malzemeleri aracımıza yükleyerek İslahiye’ye hareket ettik. Ailemizin mutfaktaki tüm işlemlerini hallettik, giyecek ve gıda ve eşya yardımında da bulunduk. O işleri tamamlayıp ailenin gözlerindeki mutluluk inanın dünyanın en kıymetli anlarından biriydi bizim için” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER