Kahramanmaraş'ta kazaların yüzde 20’sine neden olan motosikletlilere sıkı takip

Kahramanmaraş'ta polisin yaptığı analizler sonucu kazaların yüzde 20’sine neden olan motosikletlilere yönelik huzur denetimi yapıldı. Polis 48 motorsikleti trafikten men etti, kask,ehliyet ve abartılı egzoz ve plakasızlık gibi suçlardan 351 işlem yaptı.

Kahramanmaraş'ta kazaların yüzde 20’sine neden olan motosikletlilere sıkı takip

Kentte  trafik kazalarının önlenmesine yönelik araştırma yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet sürücülerinin karıştığı kazaların toplam kazalara oranının yüzde 20 olduğunu belirleyerek, bu kazaların ne şekilde olduğunu ve nasıl önleneceğini analiz etti. Kaza bölgelerini ve kaza şekillerini masaya yatıran polis, bir harita çıkarttı, kaza sebeplerini de saptadı. Bu kapsamda Trafik ekipleri, sivil ekipler ve şahin unsurları motosikletlere yönelik il merkezinde eş zamanlı uygulama yaptı.

Çevreye rahatsızlık veren motosikletlere yönelik yapılan uygulamada polis, boş yollarda, sokak ve caddelerde gürültü yaparak vatandaşı rahatsız eden motosikletlere de müdahale etti. Şehrin önceden belirlenen noktalarında kazalara karşı denetim yapan ekipler, 246 motosiklet ve sürücüsünü kontrol etti,48’i trafikten men edildi. Sürücü belgesiz motosiklet kullanan 78 kişiye, Yetersiz sürücü belgesi ile motosiklet kullanan 24 kişiye, kask kullanmayan 120 kişiye, kural ihlali yapan 94 motosiklet sürücüsüne, abartılı egzozlu 13 motosiklete,plakasız 16 motosiklete,çekme belgeli, hurda ve çalıntı 4 motosiklet olmak üzere toplam 351 işlem yaptı. 


Denetimler esnasında drone ile görüntü alan polis, kaçmaya çalışan sürücüleri de takip edip yakaladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerinin 7/24 devam edeceği, çevreye rahatsızlık veren motosikletlere müsaade edilmeyeceği, gereğinin yapılacağı ifade edildi.

YADİGAR JİRA 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95