Ahmet Davarcıoğlu: Türk milleti işgalcilere boyun eğmemiştir

AKDO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne özel açıklamalarda bulundu. Davarcıoğlu, “Türk milleti hiçbir zaman işgalcilere boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir” dedi.

Ahmet Davarcıoğlu: Türk milleti işgalcilere boyun eğmemiştir

Davarcıoğlu, mesajında şunları dile getirdi: “Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üzerinden dört yıl geçti. Bu dört yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan FETÖ mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir.

15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir. Aziz Milletimizin menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir. Türk milleti hiçbir zaman işgalcilere boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir. Dört yıl önce canı pahasına vatanı savunan şehitlerimize Allah’tan rahmet, o kara gecede gazi olan kahramanlarımıza şifalar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER