Bakan Soylu: Kimsenin aklına gelmeyecek hayalinden geçmeyecek işleri yaptık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman'da güvenlik toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Kimsenin zihninde bile tartışamayacağız dönüşümleri, gelişimleri ve devrimleri gerçekleştirdik. Ret, inkar ve asimilasyon politikalarının tamamını Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizden aldığı güç ve burada tam da ülkemizin olması gerektiği gibi elinin tersiyle itti ve bu ülkede hem birliği hem de kardeşliği oluşturdu. Bütün bunlarla birlikte elbette ki hem yatırım hem kardeşlik hem de gelecek ikliminin oluştuğu bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız" dedi.

Bakan Soylu: Kimsenin aklına gelmeyecek hayalinden geçmeyecek işleri yaptık

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adıyaman'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, havaalanında AK Parti Adıyaman milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil Fırat, Muhammet Fatih Toprak, Yakup Taş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer, il Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, siyasi parti ve STK temsilcileri karşıladı.
İlk olarak Adıyaman Valiliğini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tören mangası karşıladı. Askerleri selamlayan Bakan Soylu, daha sonra valilik içerisinde bulunan İl Genel Meclisi salonunda meclis üyeleri ile bir araya geldi.
Selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye ve Irak tablosuyla bugünün tabloları bir birinin aynısı olmadığını ve 2000 yılında düştüğü noktada Türkiye'nin ise 2000 yılından çok ileri noktada olduğunu söyledi.
“Bütün bunlarla birlikte elbette ki hem yatırım hem kardeşlik hem de gelecek ikliminin oluştuğu bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız"
Soylu, Adıyaman Valiliğini ziyaret ederek, İl Özel İdaresi Meclis Toplantısına katıldı. Burada meclis üyelerine seslenen Soylu, 20 yıldır Türkiye'nin altyapı yatırımlarının önemli bir noktaya geldiğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Şimdi burada huzur var. Huzur olan yerde yatırım var, huzur olan yerde eğitim var. Huzur olan yerde sağlık, umut, gelecek var. Biz 21. yüzyılın başında Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde büyük devrimler gerçekleştirdik. Kimsenin aklına gelmeyecek hayalinden geçmeyecek işleri yaptık. Kimsenin zihninde bile tartışamayacağız dönüşümleri, gelişimleri ve devrimleri gerçekleştirdik. Ret, inkar ve asimilasyon politikalarının tamamını Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizden aldığı güç ve burada tam da ülkemizin olması gerektiği gibi elinin tersiyle itti ve bu ülkede hem birliği hem de kardeşliği oluşturdu. Bütün bunlarla birlikte elbette ki hem yatırım hem kardeşlik hem de gelecek ikliminin oluştuğu bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız.”
Etraflarındaki coğrafyayı bu duruma düşürenin batı olduğunu belirten Soylu, Orta Doğu, Kafkasya, Orta Asya ve Balkanları bir şekilde kaosun içerisine düşürmek, bazılarını savaş ve çatışma cenderesinin içerisine düşürebilmek için ellerinden geleni yaptıklarını ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetimindeki Türkiye'nin bu duruma düşmediğini kaydetti.
“İnsanlar köylerine tekrar geri dönmeye başladı“

SHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER