Bursa Kestel'de sel felaketi: 5 ölü 1 yaralı

Bursa'nın Kestel ilçesinde akşam saatlerinde etkisini artıran yağış sel felaketine neden oldu. Yaşanan olayda 5 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralandı.

Bursa Kestel'de sel felaketi: 5 ölü 1 yaralı

Türkiye genelinde etkisini gösteren yaz yağmurlarında Bursa’nın Kestel ilçesinde sele neden oldu. Dün akşam etkisini iyice arttıran aşırı yağışlarda Kesel’de sele kapılarak kaybolan 5 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralandı.

İçişleri Bakanı Soylu da gece felaket bölgesine ulaştı ve incelemelere başladı.

Bursa Valiliği’nden açıklama:

"Kayacık Mahallesi'nde aynı aileden 7 kişi sele kapılırken 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş, 5 kişi sele kapılmış, bunlardan 1 kız çocuğunun cansız bedenine ulaşılmış olup kimlik tespiti çalışmaları sürdürülmektedir. Arama ve kurtarma faaliyetlerine 37 AFAD, 50 STK olmak üzere toplam 87 arama ve kurtarma personeli ile beraber 15 UMKE, 21 kişi 112 Acil Servis ekibi olmak üzere 36 sağlık personeli, Bursa Jandarma Komutanlığına bağlı 24 tim ve 1 JAK timi ile beraber toplam 134 jandarma personeli ile toplam 257 personelle arama ve kurtarma faaliyetleri yoğun bir şekilde sürdürülmektedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'daki selde hayatını kaybeden kişilerin yakınlarıyla telefonda görüşerek taziyelerini iletirken, bölgede yaraların kısa süre içerisinde sarılacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER