banner136

Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, memleketine gelen vatandaşların kente dair ilk fikrini edineceği Kahramanmaraş Otogarı’nda yaşanan bakım ve yenileme adı altındaki rezaleti Meclis gündemine taşıdı. Kahramanmaraşlılar ve esnaf durumdan oldukça rahatsızlık duyarken, öyle ki 2 haftada bitirilecek işler 7 ayda bitirilememiş durumda.

Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde!

2020 Eylül ayında Kahramanmaraş Otogarı’nda düzenleme ve bakım adı altında bir dizi yenileme çalışması başlatan Hayrettin Güngör yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen 7 aya rağmen çalışmaları bitiremedi.

Çalışmaların neden öylece ortada bırakıldığına dair vatandaşlara herhangi bir açıklama dahi yapılma gereği duyulmazken, Atom Karınca Ali Öztunç konuyu Ankara’da TBMM gündemine taşıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na önerge sunan Ali Öztunç’un kamuoyu adına yanıt beklediği sorular şu şekilde;

 

1-      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin şehirler arası otobüs terminalini yenileme çalışmasında son durumu nedir? Yapımı ne zaman tamamlanacaktır?

2-       Terminal esnafının yaşadığı sıkıntıların giderilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? Mağdur durumdaki terminal esnafına herhangi bir destekte bulunacak mısınız?

3-      Terminalin tadilat maliyeti ne kadardır? Bu tadilatı yapan yüklenici firma kimdir?

yadigar jira 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER