Kahramanmaraş’ta 1 milyon tavuk üretimi yapıyor

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde tavuk üretimi yapan işletme ayda 1 milyon tavuk üretimi yaparak Kahramanmaraş’ın ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta 1 milyon tavuk üretimi yapıyor

Üretim tesislerinde ayda 1 milyon tavuk üretimi yapan ve 250 kişiye istihdam sağladıklarını kaydeden iş insanı Cengiz Köfte, bu sayede yılda ortalama 500 bin liranın üzerinde gelir elde ettiklerini söyledi.

12 bin metrekare alan üzerinde yer alan tesislerinde ayda 180 bin adet tavuk üretimi yaptıklarını kaydeden Köfte, “Biz 1997 yılında bu yana bu işi yapıyoruz. Burada her türlü hijyen koşullarına uygun kaliteli tavuk eti üretmen serüvenindeyiz. Civcivleri alp 45 gün sonra sofralara ulaştırmaktayız. İlk önce Kahramanmaraş olmak üzere çevre iller ve ülke geneline ürünlerimizi gönderiyoruz. Ayda tesisimizde 180 bin adet tavuk eti üretiyoruz. 12 bin metrekare de üretimimizi yapıyoruz ve tamamen Avrupa standartlarında çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza tavsiyem beyaz et tüketimini artırsınlar. Şuanda tesisimizde 30 bin adet civciv bulunmaktadır. Toplam tesisimizin genelinde ise 180 bin hayvan bulunmaktadır. Türkoğlu ilçesindeki diğer tesislerle toplam aylık 1 milyon tavuk üretimi yapılmaktadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER