KSÜ Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi Açıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü Güzel Sanatlar Bölümü tarafından Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı İstiklal Marşı’nın 100. Yılı ve 2021 yılının ‘Yunus Emre Yılı’ ilan edilmesi münasebetiyle Güzel Sanatlar Bölümü öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan sergi açıldı.

KSÜ Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi Açıldı

KSÜ Kongre Merkezi sergi salonunda düzenlenen serginin açılış kurdelesini Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Ayça Çetiner Önal ve Güzel Sanatlar Bölümü öğretim elemanları birlikte kesti.

Serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak,  Cumhurbaşkanlığımız tarafından 2021 yılının Yunus Emre, İstiklal Marşı, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran yılı ilan edildiğini hatırlatarak, bu değerlerimizin zihinlerde canlı tutulması için 2021 yılı içerisinde çok sayıda etkinlik gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Sergide Güzel Sanatlar Bölümü öğretim elemanları Ali Koç, Ahmet Uzuner, Cavit Polat, Filiz Karaman Nacaroğlu, Rabia Demir ve Vedat Akkök’ün eserleri yer alırken, Arzu Mustafayeva,  Ayça Çetiner Önal ve Ahmet Görüzoğlu da katılımcılara müzik dinletisi sundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER