"Rütbemi Gülen taktı, ben de elini öptüm"

Fetullahçı Terör Örgütü irtibatı nedeniyle gözaltına alınan ve itirafçı olan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'un ifadelerine TRT Haber ulaştı: Teğmenlik rütbemi Fetullah Gülen taktı, ben de onun elini öptüm.

"Rütbemi Gülen taktı, ben de elini öptüm"

Ankara’da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 2’si eski tuğgeneral 3 şüpheli yakalandı. Örgütün gizli sorumlusu olduğu belirlenen sivil tutuklanırken eski tuğgenerallerden biri etkin pişmanlıktan yararlandı.

MİT'in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "FETÖ ile irtibatı var" diyerek bildirdiği generallerden biri tirafçı olan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'du...  TRT Haber Atasoy'un ifadesinin ayrıntılarına ulaştı.

Atasoy, Ağustos 2020’de yapılan Yüksek Askeri Şura'da tuğgeneralliğe terfi ettirilerek, Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'na atandı. Ancak FETÖ’nün gizli sorumluları ile ankesörlü telefonlar üzerinden geçmişte görüştüğü tespit edilince göreve başlamasına izin verilmedi ve emekli edildi.

Atasoy ifadesinde FETÖ içinde “Servet” kod adını kullandığını, 1988'de lisede okuduğu dönemde girdiği örgütte 2015 yılına kadar kaldığını anlattı. Atasoy, örgütün kendisini iki kez katalog evliliği yapması amacıyla yönlendirdiğini, görüştüğü örgüt mensuplarıyla uyuşmadığından evlenmediğini, mevcut evliliğinin katalog olmadığını öne sürdü.

KAYNAK: TRT HABER 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER