Uyduran’dan uyarı: Her et çekilir yazısı olan yerde etleri çektirmeyin

Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulunarak “Hijyenik olmayan yerlerde etlerinizi çektirmeyin” dedi.

Uyduran’dan uyarı: Her et çekilir yazısı olan yerde etleri çektirmeyin

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kasap esnaflarında denetimler yapan başkan Uyduran, korona virüs nedeniyle iş yerlerinde dezenfektan ve temizlik çalışmalarının yapıldığını söyledi. 4 günlük Kurban Bayramı süresince kentteki yaklaşık 500 kasap esnafının vatandaşlara hijyenik ortamda hizmet vereceğini belirtti.

Kurban bayramı nedeniyle vatandaşların hijyenik ortamlarda et çektirmelerini isteyen Uyduran, “Tüm kasaplarımızı tek tek gezip korona virüs tedbirleri kapsamında uyarıyoruz. Tüm esnafımız sağlıklı ortamlarda hizmet verebilmek adına iş yerlerini dezenfektan yapıp kurban bayramına hazır hale geldi. İş yerlerinde dolaplar boşaltılıp, soğuk hava depoları ve et çekme makineleri tek tek temizlik aşamasından geçmiştir. Kasaplar odası başkanı olarak tüm kasaplar olarak vatandaşlarımıza 4 gün boyunca hizmet edeceğiz. Her et çekilir’ yazısı görüldüğünde kurbanlık etlerinin çekilmemesi istiyoruz. Özellikle mahalle aralarında, her hangi bir iş yerlerinde et çektirmeyin. Öncelikli olarak bizim hedefimiz sağlığıdır. Sokakta çekilen et ile kapalı bir iş yerinde çekimi ve işlemi yapılan et aynı değildir. Bu kaçak et çekiminin de zaten kanunlarda yeri vardır ve cezai işlem uygulanacaktır. Örneğin biber çekme makinesi ile et çekimi yapılan yerler var maalesef. Burada vatandaşların hijyen kurallarına uygun kasaplardan et çektirmelerini öneriyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER