Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da toplumun tüm kesimlerini iftar sofrasında buluşturmaya özen gösteren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bu kez ise Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı olarak Kahramanmaraş’ta faaliyetlerini yürüten meslek odalarını iftarda ağırladı.

TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Kaçamaz, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Kırbaş, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Orhan Dedeoğlu, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Bahattin Uylukcu, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Volkan Dalyan, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Rıza Açıksarı, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Buğra Dalkıran, Şehir Plancıları Odası Muzaffer Akyol, Orman Mühendisleri Odası Doç. Dr. Kadir Karakuş, Peyzaj Mimarları Odası Dilay Zulkadiroğlu ve Maden Mühendisleri Odası Akın Selçuk ile yönetim kurulu üyelerinin katıldığı iftar programında Başkan Mahçiçek davetlileriyle yakından ilgilendi.

Haydi Gençler, Spor Şenliği Sizleri Bekliyor! Haydi Gençler, Spor Şenliği Sizleri Bekliyor!

İftar öncesi tek tek masaları dolaşarak sohbet eden Başkan Mahçiçek, Ramazan aylarını tebrik etti. Ezanın okunmasıyla birlikte yapılan duanın ardından ise oruçlar açıldı.

“Yeni Kahramanmaraş'ın inşasında en büyük sorumluluk mühendis ve mimarlarımıza düşüyor”

Oda başkanlarının selamlama konuşmalarının ardından söz alan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mühendis ve mimar odalarının önemine dikkat çekerek, “Kahramanmaraş’ımızda Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı olarak faaliyetlerini yürüten meslek odalarımızın kıymetli başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle iftarda bir araya geldik. Asrın Felaketi’nin yaşattığı yıkım ve yeni Kahramanmaraş'ın inşasında en büyük sorumluluk mühendis ve mimarlarımıza düşüyor. Bu anlamla onlarla bir araya gelmek, görüş alışverişinde bulunmak önemliydi. Görev süremizde yakından iş birliği içerinde olduğumuz tüm meslek odalarımızın kıymetli başkan ve yönetimlerine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş güzel ama çok da zor bir memleket işin doğrusu. Biz birbirimizle çok uğraşırız. Halbuki bir araya gelsek akıllarımızı, tecrübelerimizi, bilgilerimizi paylaşsak çok daha farklı yerlerde olabiliriz. Devlet Planlama yıllarından yani 90’lı yılların başlarından itibaren Kahramanmaraş’ı bilirim. Bir başkası gelmesin, bizden öne geçmesin isteriz. İnşaatından tutun da her şeyi biz yapmak isteriz ama bir insan her şeyi bilemez. Cenab-ı Hakk hepimize bir kader çizgisi çizmiş mi, çizmiş. Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yeter mi, yetmez. Esas olan kendimizi aşmak. Bilgimizi, donanımımızı paylaşmak. Arkadaşlar sorumluluk alalım, STK’larımız çok daha aktif olmalı. Bizim kendimizi aşmamız lazım şehir olarak. Memleketimizin daha iyi noktalara gelmesi için gayret edelim. Birlikte olalım, beraber olalım ve yeni arkadaşlarımıza yardımcı olalım. Bu yıkılan memleketi çok daha iyi noktalara taşımamız lazım. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum, bu akşam bizleri onurlandırdınız. Hepinizden Allah razı olsun. Cenab-ı Hakk, ailenizle beraber sağlık içerisinde uzun ömürler versin inşallah” ifadelerini kullandı.

Program hoş sohbet eşliğinde devam ederken, Başkan Mahçiçek günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Editör: Yadigar Jira