Ahmet Davarcıoğlu, yapmış olduğu açıklamada;” Ramazan’ın feyzini, bereketini ve mutluluğunu vatandaşlar, AKDO şubelerini ziyaret ederek bizimle birlikte bayramı bayram tadında yaşayıp görmelidirler. Biz AKDO olarak kocaman bir aileyiz. Ben bunu her zaman söylüyorum. Milli ve dini bayramlarımız, bizler için büyük manevi değerler ifade ediyor. Her fırsatta  birlik ve beraberliğin önemini, büyüklerimize saygının, küçüklerimizi koruyup onları gözetmemiz gerektiğinin bilincini yaşayıp bizi biz yapan değerler olduğunu yeni yetişen çocuklarımıza yeni kuşaklara anlatmalıyız. Eskiden, Bayramlar gurbetçilerimiz için hem mutlu ve bir o kadar da hüzünlü ve buruk geçirdikleri bir gün oluyordu. Fakat şimdi teknoloji aracılığı ile ne kadar uzakta olursa olsun bir birlerini görme şansı olduğu için şimdi çok daha mutlu geçen bayramlar yaşamaktayız. Bugüne kadar  AKDO olarak yaptığımız işler verdiğimiz hizmet kişi ne kadar uzakta olursa olsun bizlere 'ALO  AKDO' dediklerinde anında gereken hizmeti sağlamaktayız. o yüzden biz AKDO olarak her zaman hizmette sınır tanımadığımız gibi normal günlerde ve bayramlarda da olsun il ve ilçelerde ayrıca diğer bölge illerde tüm şubelerimizle  7/24 hizmet vermeye devam etmekteyiz." 
"DARGINLIKLAR BİTECEK, ERTELENMİŞ KUCAKLAŞMALAR VE GECİKMİŞ BULUŞMALARLA KARDEŞLİĞİMİZ DAHA DA PEKİŞECEK"
Davarcıoğlu, açıklamasının devamında ise, "Ramazan Bayramın da aile bağlarımızın güçlendiği, büyüklerimiz ve küçüklerimiz ile bir araya gelerek ailelerin buluştuğu, sevgi ve hoşgörünün bir arada olduğu, küs olanların barıştığı ve kardeşlik ortamının pekiştiği önemli bir bayram. Ramazanda tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah'ın rızasını kazanmaya çalıştığımız günlerin arkasından bayramı yaşamaktayız. Böylesine mübarek bir günde dini vecibelerimizi yerine getirip birbirimizle paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsat olduğunu söylemekteyim. Ayrıca bayramlar dostluğun, yakınlığın, hal ve hatır sormanın manevi miladıdır. Bayram öncesi ve bayram süresince bu dünyadan ahrete intikal eden yakınlarımızın kabirlerine ziyarette bulunarak dualar edip  onları rahmetle anmak. Aile büyüklerini, akrabalar ve eş dostlarımızı ziyaret ederek, küçükler sevindirilip, umutlar tazelenecek. Dargınlıklar bitecek, ertelenmiş kucaklaşmalar ve gecikmiş buluşmalarla kardeşliğimiz daha da pekişecektir. Bayram sabahlarında coşkuyla bir araya geldiğimiz, bayramın aynı zamanda birleşme ve bütünleşme demek olduğunu, birlik olmanın bizleri millet olarak daha da güçlü kılacağı. Ramazan Bayramının, tüm İslam alemine, ülkemize ve ilimize, sağlık sıhhat, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini dileyerek Sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle Ramazan Bayramınızı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

İstanbul’da Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin Açılışı Gerçekleştirildi İstanbul’da Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin Açılışı Gerçekleştirildi