Asrın Felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş üssü Depremlerinde ağır hasar gören ve binlerce insanın vefat ettiği 11ilin katılım sağlayacağı Futsal Turnuvası 29 Ocak’ta Start alıyor. İllerde TÜFAD İl Temsilciliklerinin karma takım oluşturduğu turnuva sonrası ödül töreni ve ünlü futbolcularla genç futbolcular bir arada olacak.

29 Ocak'ta Gaziantep Üniversitesi Sporium'da düzenlenecek olan futsal turnuvasında deprem bölgesinde 10 takım ve bay geçilmemesi için Gaziantep'ten de iki takım katılacak. 2 grupta 132 çocuğun yer alacağı Depremin 1. anısına Futsal turnuvasına ünlü isimlerde akın edecek. 26 maçın oynanacağı futsal turnuvasının çok renkli ve güzel geçmesi beklenirken çocuklar içinde güzel bir anı olacak.

KAHRAMANMARAŞ EKİBİ TURNUVAYA HAZIR!

Galibiyeti Kabakcı’ya armağan ettiler Galibiyeti Kabakcı’ya armağan ettiler

Deprem bölgesinde bulunan 11 ilden toplam 132 çocuğun katılımıyla gerçekleşecek minikler futsal şenliği, 29-31 Ocak tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleşecek turnuva için Kahramanmaraş ekibi müsabaka hazırlıklarını Merkez Spor Kompleksi Kapalı Spor salonunda hazırlandı. Kahramanmaraş'ın da katılacağı Turnuvaya katılacak olan oyuncular, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi tarafından seçilerek zorlu maratona hazırlıklarını Tecrübeli Spor Adamı TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak ve Ejder Orak eşliğinde hazırlanıyor. Şenliklere, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Oğuz Çetin, Samet Aybaba, Ergün Penbe, Burak Yılmaz gibi birçok eski milli futbolcunun da katılımıyla gerçekleşecek kapanış töreni ile son bulacak.

30 OCAK'TA ÖDÜL TÖRENİ OLACAK

29 Ocak'ta başlayacak olan ve 31 Ocak'ta tamamlanacak olan futsal turnuvasının ödül töreni 30 Ocak'ta gerçekleşecek. Futbolun ünlü isimlerinin yer alacağı futsal ödül törenine Milli takımlarda görev yapan Oğuz Çetin ile birlikte şimdi Beşiktaş yöneticisi olan teknik direktör Samet Aybaba ile birlikte Gaziantepspor'un efsaneleri olan Mehmet Polat, Kemal Aslan, Mehmet Gönülçar, Alper Akıcı ve Mustafa Özer ile birlikte Ergün Penbe, Burak Yılmaz, Nurullah Sağlam, deprem sonrası herkesin gönlünde yer edinen Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel ile Gökhan Zan yer alacak.

MONTELLA'DA GELEBİLİR

Bir çok ünlü isimlerin yer alacağı futsal turnuvası ödül törenine Türkiye A Milli Takımlar Teknik Direktörü Montella'nın da katılabileceği ve programının daha sonra netlik kazanacağı öğrenildi. Programa katılacak başka isimlerinde olacağı ve kesin isimlerin daha sonra tam netlik kazanacağı belirtilirken sunumu TRT spor'dan Hünkar Mutlu'nun yapacağı futsal turnuvası deprem yaranına yapılacak. Öte yandan futsal turnuvası nedeniyle şehrimize gelecek olan TÜFAD genel Başkanı İsmail Dilber ve TÜFAD genel merkez yönetim kurulunun olağan toplantısını Gaziantep'te yapacağı bildirildi.

 

Editör: Yadigar Jira