Haydi Milli Heyecana Hep Birlikte Ortak Olalım! Haydi Milli Heyecana Hep Birlikte Ortak Olalım!

Merkez ve ilçelerde sürücülerin ve yolcuların huzurlu ve güvenli şekilde seyahat etmeleri amacıyla dron ile trafik yoğunluğu denetlendi.
Ramazan Bayramı nedeniyle farklı illerden memleketlerine gelen vatandaşların huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir şekilde yolculuk yapması için Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince yol kontrol ve denetimleri kesintisiz olarak devam ediyor. Denetimler dron ile havadan görüntüleniyor.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan "Hayatla Yarışılmaz" mottosu kapsamında Kahramanmaraş’ta da vatandaşların güvenli seyahat etmelerini sağlamak, trafik kazalarını önlemek, sürücü ve yolcuların trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirmeler yapılarak broşürler dağıtılarak vatandaşlar bilinçlendirildi. 
Trafik ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde, sürücülere trafik işaret ve kurallarına uymaları bilgisi verilerek, emniyet kemerinin önemi hatırlatıldı. Emniyet kemerini takan sürücülere teşekkür eden jandarma trafik ekipleri, bilgilendirme faaliyetinin ardından sürücülere broşürler verdi. Araç içerisindeki vatandaşların bayramı kutlayarak bayram şekeri ikramında bulundular. 


Kahramanmaraş İmran Kılıç Köprüsü üzerinde Dron denetimlerini takip eden Jandarma Albay Hüsamettin Ürkmez basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı olarak Bayram öncesi Trafik denetimleri yapıldı. Denetimde sürücülerin ve araçların evrakları kontrol edildi. Sürücüler, trafik kuralları ve yol güvenliği hakkında bilgilendirildi. Bizlerde denetimleri yakından takip ettik ve Sürücülerin Bayramlarını kutladık. 33 Trafik timimizle yollardayız. Özellikle Sürat konusunda, hız konusunda şoförlerimizi uyarıyoruz” dedi.

Editör: Yadigar Jira