Kurban Bayramı’nda da İhtiyaç Sahipleri Gözetildi Kurban Bayramı’nda da İhtiyaç Sahipleri Gözetildi

Okul, akademik ve milli eğitim müfredatının yanı sıra hafız öğrencilerin yetişmesine de önem veriyor. Kur'an eğitimi alarak hafız olan öğrenciler, Ramazan ayı boyunca Kahramanmaraş'ta depremden sonra ayakta kalan camilerde mukabele okuyarak gönüllere dokundular.  
Kadir Gecesi'nde ise öğrenciler, farklı bir etkinlikle gönülleri fethetti. Önce tek kişinin okuduğu mukabele, Kadir Gecesi'nin hatırına koro eşliğinde okunarak ezber tazelendi. Camide kadınlar da mukabeleyi takip ederek Ramazanın manevi ikliminden nasiplendiler. Cemaat, bu farklı etkinlik karşısında oldukça memnun kalarak huzur içinde ibadetlerini yerine getirdi. 
15 Temmuz Şehitler İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Memduh Kayıklık, bu yıl ilk defa Kahramanmaraş'ta mukabele okunurken koro halinde yapıldığını belirtti.  
Kayıklık, "Bu son yılların en güzel projesi. Hem hafız hem doktor, hem hafız hem akademisyen, hem hafız hem mühendis olmak üzere hedefler konuyor. Öğrencilerimiz hafızlıklarını tamamladılar ve akademik başarılarıyla birlikte yeni İbni Sina'lar, yeni Biruni'ler, yeni Fatih'ler ve Selahaddin Eyyubi'lerin yetişmesini hedefliyoruz" dedi.  
Okul Müdürü Memduh Kayıklık, Türkiye genelinde 52 hafızlık proje okulu bulunduğunu ve bunlardan birinin Kahramanmaraş'taki 15 Temmuz Şehitler İmam-Hatip Ortaokulu olduğunu belirtti.  
Okulda yılda yaklaşık 70 hafız yetiştiklerini dile getiren Kayıklık, devletin amacının hafız mühendisler, hafız doktorlar, hafız akademisyenler yetiştirmek olduğunu vurguladı.  
Hafızların Ramazan dolayısıyla okul yakınındaki Maarif Camii'nde koro eşliğinde mukabele okuduğunu söyleyen Kayıklık, "Eskiden bir kişi okurdu, diğerleri takip ederdi. Şimdi ise çok sayıda hafız yetiştirdiğimiz için hafızlarımız koro halinde ezbere okuyor, halkımız da takip ediyor" şeklinde konuştu. 

Editör: Yadigar Jira