Ergin Ataman: Adil değil

7 ay sonra seyircili tribünler önünde maça çıkan Anadolu Efes, Litvanya deplasmanında şok yaşadı. Lacivert-Beyazlılar düşük bütçesine rağmen yoluna yenilgisiz devam eden Zalgiris'e 89-73 yenildi, 4'te 1 yaptı.

Ergin Ataman: Adil değil

Kötü bir basketbol oynadıklarını vurgulayan coach Ergin Ataman ayrıca Euroleague yönetiminin bazı takımların seyircili maç oynamasına izin vermesinin adil olmadığının altını çizerek şunları söyledi: "Taraftarımız olmadan oynuyoruz. Ama bazı takımlar taraftarla oynuyorlar. Geçen sezonun iptal olması adil değildi, bunun böyle olması da adil değil. Aynı turnuvadaysak eşit şartlarda oynamalıyız."

Euroleague sezon başında koronavirüs tedbirleri kapsamında, ülkelerin ulusal ve yerel olarak belirlenen sağlık yönergeleri doğrultusunda bir karara varmış, 18 takımdan 11'nin seyircisiz, 7 ekibin ise maçlarını seyircili olarak oynayabileceğini bildirmişti. Tabii buna da bir sınır getirerek; 400 ila 7 bin 500 kişi sosyal mesafe kuralına uygun şekilde tribünde yer alacaktı. Euroleague'de 4. hafta geride kalırken, taraftar faktörünün de galibiyette büyük önem taşıdığı düşünüldüğünde ve alınan sonuçlara yansıdığında eleştiriler ayyuka çıkmaya başladı.

Taraftar avantajı bir kez daha ortaya çıkınca coach Ergin Ataman da bu durumu değerlendirerek şunları söyledi: Salonda 5 bin seyirci mi vardı yoksa daha mı fazlaydı?.. Burada atmosfer her zaman güzel oluyor. 7 ay aradan sonra böyle bir atmosferde oynamak bizim için heyecan vericiydi. Ama birçok meslektaşımın basın toplantısında bu yıl EuroLeague’deki adil olmayan ortamdan bahsettiğini görüyorum. Bence bu da adaletsiz bir durumdu. Hepimiz aynı turnuvadayız. Ev sahibi olmadan ve taraftarımız olmadan oynuyoruz. Ama bazı takımlar taraftarla oynuyorlar. Bazı ülkelerin Temmuz’da finallerin bir fanusta oynamasına izin vermediğini gördük. Ama Litvanya’da taraftarlar maçlara geliyor. Ya bizim hükümetimiz de böyle bir ortamda oynamamıza izin vermezse ne olacak? EuroLeague’e bunu soruyorum. Geçen sezonun iptal olması adil değildi, bunun böyle olması da adil değil. Aynı turnuvadaysak eşit şartlarda oynamalıyız. ”

KAYNAK: FANATİK 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER