Başkan Akpınar’dan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür! Başkan Akpınar’dan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür!

Genel Başkan Fatma Meriç Yılmaz liderliğinde Türk Kızılayı ekibi, mobil mutfak tırıyla birlikte dev iftar çadırının yanına konuşlandırılarak, çocuklara özel bir şenlik düzenledi. 
Kızılay, Dulkadiroğlu ilçesi Büyükşehir Belediyesi yanındaki Milli İrade Meydanı'nda binlerce depremzede ile buluşarak iftar programı gerçekleştirdi.  
Genel Başkan Meriç, çocukların yüzlerini boyayarak onlarla sohbet etti. İftar sonrasında ise çocukların gönlüne dokunmak amacıyla Hacivat-Karagöz orta oyunu düzenlendi.  
Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya’da, "Bu Ramazan Sensiz Olmaz" sloganıyla Kızılay Kahramanmaraş 1915 Çanakkale Aşevi'nde afetzedeler için özel bir iftar yemeği hazırladı.  
Programda, Türk Kızılay Kahramanmaraş İl Başkanlığı ekipleri ve gönüllüler, çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi ve pamuk şekeri dağıttı.  
Genel Başkan Fatma Meriç Yılmaz, programda yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ta yaşanan yıkıcı depremin ardından çocuklarla bir araya gelerek Ramazan coşkusunu paylaşmanın önemine vurgu yaptı.  
Yılmaz, Mehmet Yalçınkaya'nın hazırladığı Osmanlı mutfağından menü ile depremzedelere destek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Editör: Yadigar Jira