Temsili olarak Valiliği devralan Samray, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’a okullarda Basketbol ile Futbol sahalarının ayrıştırılması ve Tenis Kortu yapılması talimatını verdi.

Vali Ünlüer ise burada yaptığı konuşmada; “Bugün Türk Cumhuriyet tarihinde çok önemli bir gün. 104 yıl önce açtığımız Meclis ile  hem milli mücadelemizi yönettik hem de cumhuriyetin temellerini attık. Bu sebeple 23 Nisan’ın  tarihimizde önemli bir yeri vardır. Atatürk bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan etmiştir.Bu da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyulan güvendir. Bizler de bugün koltuğumuzu çocuklarımıza bıraktık. Onların umut aşılayan talimatlarına şahit olduk, bu bizleri çok mutlu etti. Bizlerin tüm gayretleri ve çalışmaları kıymetli yavrularımızın geleceği içindir.

Kahramanmaraş’ımızı çok daha güçlü ve tüm afetlere karşı dirençli bir şehir haline getireceğiz. Bu çalışmalarımızın sonucunu bir buçuk yıla kadar olumlu olarak göreceğiz. Her kesimi ilgilendiren alanlarda önemli çalışmalarımız devam ediyor. Yazın bu çalışmalarımıza hız vereceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz ile birlikte şehri daha yaşanabilir yer haline getireceğiz. Herkes görecek ki 6 Şubat’tan öncekine benzemeyen yeni bir Kahramanmaraş inşa edeceğiz. Bu şehirde  hemşehrilerimizin inşallah huzurlu ve mutlu şekilde yaşadığına şahit olacağız.

Ben tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Genç Valimize de hayatı boyunca başarılar diliyorum.” dedi.

Kahramanmaraş’ta Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti… Kahramanmaraş’ta Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti…

Temsili Vali Samray’a, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, annesi Behice ve babası Hilmi Samray ile Ayşe Gümüşer İlkokulu Müdürü Murat Tüten ve Öğretmeni Müjde Harmankaya eşlik etti.

Editör: Yadigar Jira