Dünya’nın en uzun adamı Mardin’de oyunu kullandı Dünya’nın en uzun adamı Mardin’de oyunu kullandı

Biri engelli 3 çocuk annesi 52 yaşındaki Meftun Dana, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat tarihli depremlerde, oturmakta oldukları konut depremde ağır hasarlı hale geldi ve sonrasında yıkıldı.  
Deprem öncesinde  TOKİ'den konut alan ancak konutun evli olan oğluna ait olduğunu iddia eden Dana ailesi, aynı ilçe sınırları içerisinde sağlam olan bir evlerinin daha olmasından dolayı hak sahibi olamadıklarını,  bu yüzden mağdur durumda olduklarını dile getirdi. 
Deprem sürecinde devletten her türlü barınma ve taşınma ücreti aldıklarını ancak hak sahibi olamadıkları için kendilerine konut çıkmadığını iddia eden aile, AFAD tarafından Türk obasına yerleştirdiklerini, yapılan kalıcı konutların kura çekimi sonucunda depremzedelere teslim edildiğini ancak kendilerinin hiçbir şekilde bundan faydalanmadıklarını ifade ederek, yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. 
Depremzede Meftun Dana, "Pazarcık ilçesinde depremzedeyiz, otağ çadırlarında oturuyoruz. Bir engelli oğlum var benim. Depremden önce TOKİ'den bir konut almıştım. Ama benim evim değil oğlumun evi. O yüzden bana hak sahipliği çıkmadı. Evim yıkıldı, biz mağdur durumdayız şimdi.  Devletimizden istediğimiz,  yıkılan evimizin yerine hak sahipliği istiyorum. Bana bir ev versinler, zor durumdayız” dedi. 

Editör: Yadigar Jira