Özel Sular Akademi Hastanesi’nde Gastroenteroloji Polikliniği hizmete girdi. Doç. Dr. Murat İspiroğlu,  Özel Sular Akademi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Mezuniyet Sonrası İç Hastalıkları Eğitim Kursu… Mezuniyet Sonrası İç Hastalıkları Eğitim Kursu…

Kahramanmaraş’ta sağlık alanında her geçen gün yeni doktor ve poliklinikler açarak yeniliklere imza atan Özel Sular Akademi Hastanesi, Gastroenteroloji Polikliniği’nde Doç. Dr. Murat İspiroğlu’nu kadrosuna kattı.
Gastroenteroloji Polikliniği’nde, yemek borusundan başlayarak mide, bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve safra kesesini kapsayan hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Sindirim sistemine ilişkin organların hastalıklarının tıbbi tedavisinin yanı sıra endoskopik uygulamaların da yapıldığı gastroenteroloji birimlerinde hastalıklara ilişkin tanıların koyulması amacıyla safra yolları, pankreas, mide, ince ve kalın bağırsakların görüntüleme işlemleri de sıklıkla uygulanmaktadır. 
Gastroenteroloji bölümü kapsamında hem hastalıkların teşhisi hem de tedavi yöntemleri hakkında bilgiler aktaran Doç. Dr. Murat İspiroğlu,  şunları kaydetti;
“Gastroenteroloji, yemek borusu, mide, bağırsak ve karaciğer-safra hastalıklarıyla ilgilenen bir branş olup şuanda ünitemizde safra taşı hastalıkları,kara ciğer sirozu, karaciğer varis kanaması gibi endoskopik ve kolonoskopik polipektomi işlemleri ve kanser tarama işlemlerini yapmaktayız. Kliniğimiz şuan birçok işlemi yapmak kapasitesine sahip olup aynı zamanda safra taşı durumlarında ERCP işlemleri, kolonda mevcut olan veya midede mevcut olan polipleri temizleme işlemleri yapılmakta. Ayrıca kabızlık gibi pankreas hastalıkları,  pankreas iltihaplanması gibi durumlar yine kliniğimizde takip edilebilmektedir. 
Karaciğer sirozu hasta takiplerinde, özellikle varis kanamasında müdahaleler yapabilmekteyiz. Kolon hastalıkları olan tüberkül, Anjiodisplazi kanamalar gibi durumlara müdahale etmekteyiz. Hemoroid tedavileri, safra taşı hastalıklarında ve yemek borusu darlıklarında kliniğimizde tedavi etmekteyiz. Aynı zamanda beslenme tüpü takma işlemi de yapmaktayız. Hastalarımızı Özel Sular Akademi hastanesinde kliniğimize bekler sağlıklı günler dileriz.”

Editör: Yadigar Jira