Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (KMESOB) Ahmet Kuybu, yayınladığı mesajda Miraç Kandili’nin depremlerin esnaflarımızın yaralarının daha hızlı sarılması için bütün çaba ve gayreti gösterdiklerini söyledi.

Vali Ünlüer’in Kurban Bayramı Mesajı Vali Ünlüer’in Kurban Bayramı Mesajı

“ESNAFIMIZI HİÇ YALNIZ BIRAKMADIK”
KMESOB Başkanı Kuybu, 6 Şubat Depremlerinde gece gündüz demeden esnaflarımızı bir an olsun yalnız bırakmadık. Bütün ihtiyaçlarını ve isteklerini tamamlamak için oda olarak var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti. 11 il ve çok sayıda yerleşim bölgesinde çok ağır yıkımlara neden olan bu şiddetli ve üst üste yaşanan depremlerde kaybettiklerimizin acısı yüreklerimizde hâlâ çok taze. Yaşadığı konuma bakılmaksızın 6 Şubat 2023, hayatımız boyunca unutmayacağımız bir tarih ve Asrın Felaketi’ni anlatan büyük bir trajedi olarak hafızalarımıza kazındı.”

“ONLARIN HATIRALARINI YAŞATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
Bugün, kaybettiğimiz sevdiklerimizi ve yaşadığımız acıyı yüreklerimizde bir kez daha hissettiklerini ifade eden Kuybu, “Birbirimize destek olmanın, güçlü olmanın ve geleceğe umutla bakmanın da önemini biliyoruz. Tüm Dünya’nın nefesini tutarak şahit olduğu 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin 1‘inci yıldönümünde, kaybettiklerimizi anarak onların hatıralarını yaşatmayı sürdüreceğiz. Bugün, Kahramanmaraş olarak bir araya gelerek, yaşadığımız zorluklardan güç alıp, birlikte daha güçlü bir gelecek inşa etme kararlılığımızı teyit ediyoruz. Kaybettiğimiz sevdiklerimizi sonsuza kadar hatırlayacağız ve onların ruhlarını yaşatmak için daha iyi bir Kahramanmaraş inşa etmek için  daha çok çalışacağız.”

MİRAÇ KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN
Bu vesileyle İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, Miraç Kandili’nin 6 Şubat depremlerinin yaralarının hızlı bir şekilde sarılmasında vesile olmasını niyaz ediyorum. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler başta olmak üzere doğal afetlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Editör: Yadigar Jira