Yaz ayının gelmesi ile birlikte park ve yeşil alanları mevsim çiçekleri ile renklendiren ekipler, diğer taraftan ağaç dikimi, budama, çim serim ve biçim işlemlerini de hassasiyetle gerçekleştiriyor.

Başkan Toptaş’ın talimatıyla Onikişubat’ı yaza hazırlayan belediye ekipleri, titizlikle sürdürdükleri çalışmalar neticesinde yeşilin her tonuyla ve göze hitap eden temiz çevre düzenlemesi ile vatandaşların yaz ayında daha konforlu zaman geçirmesine olanak sağlayacak.

Park ve yeşil alanlardaki eksiklikler tamamlanıyor

Halk Sağlığı İçin ilaçlamalar Yapıldı Halk Sağlığı İçin ilaçlamalar Yapıldı

Vatandaşlardan gelen talepler ve yapılan çalışmalar sonucu parklarda eksik olduğu tespit edilen çöp kutuları ve banklarda yerleştiriliyor.

Yapılan planlama çerçevesinde hareket eden Onikişubat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki park ve yeşil alanları yabani ot ile çöplerden temizlerken gerekli görülen alanlarda budama işlemi gerçekleştirdi.

Parklardaki oturma gruplarının da bakım onarım ve tadilat çalışmalarına yönelik gerekli düzenlemeleri yapan ekipler, mevsimlik çiçek dikimini de sürdürdü.

Konuyla ilgili Onikişubat Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Park ve yeşil alanlarımızı yaza hazırlıyor, çocuklarımız ve hemşerilerimiz için daha yeşil Onikişubat'ı inşa ediyoruz. Bu kapsamda, bakım-onarım, çim biçme, ağaç budama, oturma grupları tadilat ve temizlik çalışmalarımızı tüm park ve yeşil alanlarımızda hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın güven içerisinde neşe ile oynayacağı, ailelerimizin keyifle zaman geçirebileceği park ve yeşil alanlarımız sizleri bekliyor” denildi.

Editör: Yadigar Jira