31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin ilimizde huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Başkan Görgel: “Ortak Derdimiz, Ortak Sevdamız Kahramanmaraş” Başkan Görgel: “Ortak Derdimiz, Ortak Sevdamız Kahramanmaraş”

Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Vali Mükerrem Ünlüer, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu.

Toplantı, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından seçimin ilimizde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumlarımızın seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.

Editör: Yadigar Jira