Yapılan açıklamada, ‘Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP)" doğrultusunda Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kahramanmaraş İlinde Ayçiçeği Üretiminin Arttırılması Projesi" kapsamında Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat eden 395 üreticiye 28 bin dekarlık alanda kullanılmak üzere %50 hibe ile 14 ton Yağlık Ayçiçeği tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Andırın İlçesine bağlı Geben Mahallesinde gerçekleştirilen dağıtım programına Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, İl Müdür Yardımcıları Salih İnan ve Doğan Doğan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Karakoç, Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur Adsay, kurum amirleri, Andırın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyıkoğlu, Mahalle Muhtarları, teknik personel ve üreticiler katıldı.

İklimsel kısıtlar da dikkate alınarak hazırlanmış olan Projenin uygulama alanlarında özellikle kuraklığa dayanıklı Ayçiçeği çeşidinden dağıtımı planlanan tohumlar sayesinde bölgede yaklaşık 8 bin 400 ton Yağlık Ayçiçeği hasadı beklenmektedir.’ Dedi.

Başkan Akpınar’dan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür! Başkan Akpınar’dan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür!

Editör: Yadigar Jira