Nur Sima Atmaca, 2018 yılında Jandarma Özel Harekatta görev yaparken trafik kazası sonucunda vefat eden ağabeyi Nur Muhammed Atmaca ve Kahramanmaraş’ta 6 şubat depremlerinde hayatını kaybeden,  öğretmen Hakan Bal adına, Türkoğlu ilçesinin Ceceli mahallesi İlk ve Ortaokulunda bir hobi sınıfı açılışı gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteğini alarak 4 ay içerisinde tamamladığı hobi sınıfında, müzik köşesi, Gazze standı, kütüphane ve öğrenciler için zeka geliştirici oyun alanları yer alıyor.

Şövalye ve tuvallerle süslü hobi sınıfında ayrıca, çocuklara Gazze şuurunu aşılayıcı Mescid-i Aksa köşesi de yer alıyor. Çok zengin bir kütüphaneye de sahip olan hobi sınıfı, tüm okulun hizmetine kurdele kesilerek açıldı.

Karacasu Kampüsü Ağaçlandırıldı Karacasu Kampüsü Ağaçlandırıldı

Proje ile her ilde çocukların içlerindeki potansiyeli keşfetmeye yardımcı olacak ve kişisel gelişimlerini destekleyecek hobi sınıfları oluşturmak amaçlanıyor.

Proje hakkında bilgi veren Nursima Atmaca, şunları söyledi: “Vefat eden Muhammed Atmaca adına, aynı zamanda deprem şehidi öğretmenimiz Hakan Bal adına düzenlemiş olduğumuz hobi sınıfının açılışındayız. Benim için çok kıymetli bir gün. Hobi sınıfımızda müzik köşemiz, resim köşemiz, zeka oyunlarının olduğu köşe, kütüphane yaptığımız bir köşe var. Aynı zamanda da bizim kanayan yaramız mübarek Mescid-i Aksa için oluşturulmuş bir köşe var. Buradan çocukların faydalanması benim için çok kıymetli. İnşallah gelecek nesillere çok daha aydınlık bir Türkiye, çok daha geniş bir görüş açısı bırakmayı hedefliyoruz. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.”

Kaynak: SHA